Just 4 Fun

Omstreeks 1990 hebben
Het begon natuurlijk heel primitief met simpele gitaren en versterkers. Na een jaar of drie gezamenlijk te hebben gespeeld kwam er een drummer bij, Ab Bollen. Af en toe werd er opgetreden op verjaardagen en kleine feesten.
De naam Just 4 Fun is bewust gekozen. Zij spelen met plezier!!
In 1998 kwamen zij in contact met de UB Hank gitaarclub. In 2001, tijdens één van de clubdagen van de UB Hankclub in Nieuwegein speelden ze bij een jamsessie een paar nummers met Peter Roest. Omdat de slaggitarist vertrokken was vroegen zij aan Peter of hij was bereid om bij ons te komen spelen als slaggitarist. Het niveau ging daardoor met sprongen omhoog. Peter is niet één van de minste op het gebied van muziek van de The Shadows. Hij kent alle nummers tot in de fijnste details.
In januari 2004 hebben we kennis gemaakt met drummer
Dick is een uitstekende drummer, máár het drummen van Shadownummers vergt toch wat andere technieken. Om die reden werd de samenwerking in april 2006 beëindigd.
Omdat wij afscheid hadden genomen van
Bij de UB Hankclub hebben we ook
In 2008 stelde
Just 4 Fun is inmiddels uitgegroeid tot één van de betere coverbands en wordt veel gevraagd door de liefhebbers van 60th muziek.
Biografie
Rob van Ooijen , bas- en slaggitarist
Rob kreeg zijn eerste gitaar, een witte Famus, op zijn 12e verjaardag. Bij de toen bekende muziekwinkel Bas van der Rest in het Haagsche Westeinde kreeg hij les van René Nodelijk (The Alligators) en Rein de Vries (Patsy). Vriendjes uit de buurt hadden daar ook les, en vanzelfsprekend werd een bandje opgericht.
Dit bandje werd The Spitfires gedoopt. Op deze jonge leeftijd speelden The Spitfires o.a. elke zondagavond in een druk bezocht Musica in Den Haag. Hij heeft hier tot
Begin jaren ’90 heeft hij weer, bij Correct in Rotterdam een Casio “gitaar” gekocht en de draad weer opgepakt.
Toen bleek dat zijn collega, en nu vriend, Auk dezelfde interesse had werd besloten om samen te gaan musiceren. Eerst een klein versterkertje en een oude bas aangeschaft. Toen het plezier groter werd een Yamaha bas gekocht en in 1996 deze verruild voor een Fender Jazz bas.
Na een paar transistor versterkers nu in het bezit van een Vox Foundation buizen versterker uit de zeventiger jaren en de trotse bezitter van een aantal Fender basgitaren t.w. een Jazzbas uit 1996, een sunburst Jazzbas uit 1971, een sunburst Mustang uit 1974 en een prachtige transparante Precisionbas uit 1977.
Auk Mulder , solo- en basgitarist
Auk is in de jaren 60 begonnen als basgitarist. Hij werkte bij een bedrijf in Rijswijk, Fa. Duiker, ontmoette daar Harry van der Burg,
Veel van de bandleden gingen naar Duitsland voor het grote geld. Auk had besloten in Den Haag uit te kijken naar een andere band. Dit werd uiteindelijk de Group NAX.
Na ruim twee jaar met de band gespeeld te hebben, vonden er enkele wisselingen plaats en besloot hij om er mee te stoppen . Daarna heeft hij zijn instrumentarium verkocht.
Een jaar of 15 later ging het weer kriebelen en besloot zich toen te gaan bekwamen in leadguitar en dan met name de nummers van The Shadows.
Tot op heden spelen we deze nummers nog en dan wel via een VOX AC 30 1964, Yamaha Magicstomp, Atlantis echo en op een Fender stratocaster Fiësta Red ri.’62 met Kinman pick-ups.
Henk Doove jr., drums
Het begon allemaal bij mij met trommelen op m’n 5e levensjaar, optocht spelen met vriendjes op straat. M’n vader werkte toen in een muziekzaak en ik kreeg toen al een Westend trommeltje van m’n ouders. Het echte werk begon op de MULO in een schoolbandje. We speelden Dixieland met een theekist als bas. Dat deed ik tot +/- 1958 op de kweekschool. Ik speelde op een eigen gemaakt drumstel, dat ik toen met m’n opa in de schuur heb gemaakt. Dat is een heel leuk verhaal, dat ik jullie maar bespaar, want dan wordt het wel een boekwerk.
Een Everly Brothers bandje was de kennismaking met de popmuziek. De jaren 1960/1962 speelde ik in een Indorock band The Green Arrows (ook met Shadowsmuziek erbij). In 1963 kwam ik met een serieuze Shadowsband in aanraking n.l. The Devilish Strings, een echte Shadows bezetting en een Cliff-zanger. Met deze band hebben we veel voor ’t koninklijk huis gespeeld, Paleis Amsterdam en kastelen. Toen hadden we al fiësta red Fender Stratocasters, Vox AC30’s en een Premier drumstel. In 1965 viel het uit elkaar en kreeg ik een aanbod in de begeleidingsband van zangeres Margie Ball waarmee ik door het land trok, zelfs ook in België. In 1966 verliet ik het orkest om persoonlijke bezwaren t.o.v. de zakelijke kant, die mij niet beviel. Er brak weer een periode van +/- anderhalf jaar aan dat ik terugkeerde in de Jazz muziek. Een hotviolist, pianist, gitarist, contrabas en drums werd een nieuwe formatie. In die periode nam ik drumles bij John Engels van het toen bekende trio Louis van Dijk.
Toch bleef de popmuziek in m’n hoofd zitten. Zomer 1967 werd ik gevraagd om in het orkest The Fellows te komen spelen. En je raadt het al, die speelden ook veel Shadowsmuziek. Tot op heden speel ik nog steeds (o.a. met
Sinds mijn vervroegd pensioen ben ik meerdere muziekstijlen gaan beoefenen, wat leidde tot verschillende orkesten, zoals een Big Band Date7-2-7, Jazz Quintet Frits Landesbergen, een BCL blues band en natuurlijk The Fellows en The U B Hank Band. Sinds enige tijd dus ook in Just 4 Fun, een Cliff & The Shadows coverband, waar de zang een belangrijke rol speelt. Leo de zanger doet het erg goed en krijgt van mij en andere “Funners” een goed koorwerk, want zang vind ik ook erg leuk om te doen. Al met al een druk muzikaal leventje met de medewerking van het “thuisfront”. Ik hoop dit dan ook nog vele jaren met plezier en in goede gezondheid te mogen doen.
Muziek houdt JONG……………toch !!!.
Leo Moerer , zang
Op mijn 10e jaar begonnen met gitaarlessen bij verschillende virtuozen op dat vlak, maar al snel had ik het idee dat het edele noten spelen niet aan mij was besteed en studeerde ik liever akkoorden waarbij ik de laatste toppers kon zingen. Vooral het luisteren naar Cliff Richard, toen nog net beginnend met de Cliff Richard show op radio Luxemburg, een zender waar ook de Elvis Presley show op werd uitgezonden, heeft mij op het goede spoor gezet. Na een aantal jaren tussen de schuifdeuren op familieverjaardagen te hebben gespeeld waarbij het repertoire steeds verder toenam werd ik na een optreden in de schoolband, gevraagd als zanger in The Tremors, een heel succesvolle band op Rotterdam zuid. Na enkele fantastische jaren klopte de dienstplicht aan de deur en stopte ik voorlopig met zingen. Toen het soundmixen begon heb ik in diverse horeca gelegenheden mijn kunsten vertoond en meestal met succes. Mijn gevoel voor meerstemmig zang is daarna ontwikkeld in een Close Harmony groep met dezelfde naam en later in een popkoor SoWhat. Na daarna gedurende ca 15 jaar in een zeer succesvolle formatie Magic te hebben gezongen, werd het tijd voor andere bands als Fantasy, Return, De Breuk, en De Bigband in oud Beijerland. in de laatste twee bands zing ik nu nog en zong ik al toen ik voor Just4fun werd gevraagd door
Gerard Burgerhout , sologitaar
Vanaf mijn 10de jaar zit ik al in de muziek en speelde mondorgel in een accordeonorkest. Al gauw werd dat een Spaanse gitaar, want dat vond ik leuker. In die tijd (1958) was Bill Haley helemaal in en die gitaarsolo’s imponeerde me wel. Mijn eerste elektrische gitaar was een witte Framus en op m’n 14e jaar speelden we al met z’n tweeën op avonden met als versterker een oude radio. We kregen er nog voor betaald ook.
Het nummer van The Shadows “Apache” maakte grote indruk op mij. Mijn oudere broer kocht iedere week een single van Cliff, Elvis, Little Richard, Fats Domino, Ricky Nelson, Pat Boone enz.
Mijn eerste Fender sunburst gitaar kocht ik in 1960 een sunburst met 0,13 snaren in Den Haag bij firma Gerritsen in de Boekhorststraat. Die Fender had snaren 013, speelde zwaar, maar je had het echte fendergeluid, dat maakte het goed, en er ging een wereld voor me open ,een echte Fender!
Op m’n 18e werd het een echte band “the Fellows” genaamd waar ik nu 45 jaar in speel als sologitarist en
Op dit moment Heb ik nog twee bands, de UB Hank Band en Just 4 Fun, waar ik ook samen met Henk in speel en met even veel plezier!
Mijn favoriete gitaar is een Fender Vintage model 1962 golden hardware met David Wight pick up. De gitaar benadert het oude Marvin geluid 1960, verder een Gibson Chet Atkins nylon, een Burns Legend Golden hardware, een Peer Dellen stratocaster, Vox AC 30 en een Atlantis echo, een Magic Stomp van Yamaha, Fender Blues de luxe amp, een Vox ac 15 enz.
Mijn wens is ooit een Gretsch aan te kunnen schaffen. Wensen moeten er blijven in de muziek.
Peter Roest , slaggitaar
Om te beginnen moet ik bekennen dat ik nooit op gitaarles heb gezeten. Mijn moeder vond de rockwereld zo rond 1960 te ordinair. De eerste akkoorden heb ik mezelf bij een vriend aangeleerd. Mijn eerste gitaar heb ik zelf in elkaar gezet zo rond 1966, een plank met 3 Höfner elementen. In die tijd speelde ik in een bandje tot
Favoriete muziek: Shadows, Spotnicks, etc., J.J. Cale, Dire Straits, Blue Grass.
Gitaren: Een greep uit mijn collectie Fenders: 2 Strats, Telecaster, Jaguar; Tokai Strat, Burns legend, Peavey T 15, Danelectro , EKO 12 snarig en meer. Framus 5 snarige banjo.
Versterkers: o.a. Vox AC30.
Effect/Echo: Atlantis Echo, Roland 201, Zoom 9150, 508, 9000, 9002.
Uit de oude doos goed werkende Dynacord S62a en Watkins Copycat met buizen.
Muzikale prestaties: Jongenssopraan tot 14 jaar, daarna 2 jaar gespeeld in een harmonieorkest Corhoorn, Althoorn en Cornet; thuis bij ma mondharmonica Hohner Chromatic 4 oktaafs, 2 jaar pianoles.
De gitaar is veruit mijn favoriete instrument.
